Witamy na stronie IMAF POLSKA!
"Na szczyt góry wspinamy się różnymi ścieżkami,
gdy już tam jednak dotrzemy
wszyscy ujrzymy ten sam księżyc."

Aktywność Oddziału Kenjutu i Kobudo

Dodano: 30.03.2021

Mimo trwającej wciąż pandemii, w reżimie sanitarnym i w poszanowaniu obowiązujących obostrzeń udało się nam przeprowadzić kolejne dwa seminaria, tym razem z mieczem japońskim. W ostatni weekend lutego w Oświęcimiu Stowarzyszenie Japońskich Sztuk Walki zorganizowało staż Iaido i Hachiman Ryu, a w przedostatni weekend marca Sekcja Sztuk Walki "Rondo" Inowrocław zorganizowała treningi Seitei Iai (formy), Kumitachi (walka umowna) i Kumiuchi (samoobrona bez dobywania miecza).

Treningi w czasie ostatnich seminariów prowadzili Mistrzowie Federacji: Mirosław Wiśniewski ze Świebodzina, Przemysław Wiśniewski z Oświęcimia oraz Piotr Witkowski i Jacek Pieczonka z Inowrocławia; wielkie OSS! za przekazaną wiedzę.

Głównym celem wspólnych treningów jest wymiana doświadczeń i podnoszenie poziomu wyszkolenia we współpracujących Klubach. Na drugie półrocze 2021 roku zaplanowane są Mistrzostwa Europy IMAF, gdzie Kenjutsu jest jedną z konkurencji, a nasze treningi dobrze wpisują się w okres przygotowawczy do tych zawodów.















Ważne !

Najbliższe imprezy IMAFPL
21-23.08, Radzyń Chełmiński
Liga Sztuk Walki IMAFPL - 2. zawody oraz Seminarium Karate


Najbliższe imprezy EU
08-15.07, Schortens, Niemcy
Międzynarodowy Letni Obóz Sportowy
IMAF Polska 2010-2025